Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (161 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: title
sv: titel

en: value
sv: värde

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: content
sv: innehåll

en: Development
sv: Utveckling

en: Group
sv: Grupp

en: Closed
sv: Stängd

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Priority
sv: Prioritet

en: Action
sv: Åtgärd

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Homepage
sv: Hemsida

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Variable
sv: Variabel

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Open
sv: Öppen

en: Icon
sv: Ikon

en: Time
sv: Tid

en: Views
sv: Vyer

en: Path
sv: Sökväg

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Modules
sv: Moduler

en: Theme
sv: Tema

en: name
sv: namn

en: path
sv: sökväg

en: type
sv: typ

en: Mail
sv: E-post

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Exclude
sv: Uteslut

en: vocabularies
sv: vokabulär

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Database
sv: Databas

en: Not found
sv: Hittades ej

en: Url
sv: URL

en: Host
sv: Värd

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: To
sv: Till

en: Roles
sv: Roller

en: Filter
sv: Filtrera

en: Session ID
sv: Sessionens ID

en: Fields
sv: Fält

en: Count
sv: Antal

en: Gallery
sv: Galleri

en: Nodes
sv: Noder

en: Load
sv: Ladda

en: State
sv: Läge

en: Method
sv: Metod

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Now
sv: Nu

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Class
sv: Klass

en: External
sv: Extern

en: Provider
sv: Leverantör

en: Clear cache
sv: Töm cache

en: Hidden
sv: Dold

en: Product title
sv: Titel på vara

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Switch
sv: Byt

en: ago
sv: sedan

en: Front page
sv: Startsida

en: Limit
sv: Begränsning

en: id
sv: ID

en: Info
sv: Information

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Product
sv: Vara

en: Completed
sv: Slutförd

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Assets
sv: Tillgång

en: Themes
sv: Teman

en: Translations
sv: Översättningar

en: users
sv: användare

en: Translated
sv: Översatt

en: Blocks
sv: Block

en: Services
sv: Tjänster

en: Service
sv: Tjänst

en: Administrator
sv: Administratör

en: Available
sv: Tillgänglig

en: 1 user | @count users
sv[0]: 1 användare
sv[1]: @count användare

en: Switch user
sv: Byt användare

en: Execute PHP
sv: Kör PHP

en: Caution: this user will be unable to switch back.
sv: Iakttag försiktighet: denna användare kan inte byta tillbaka.

en: Execute
sv: Verkställ

en: Any
sv: Alla

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: About
sv: Om

en: Untranslated
sv: Ej översatt

en: Regions
sv: Regioner

en: Target
sv: Mål

en: Authenticated
sv: Inloggad

en: Generate
sv: Generera

en: Run cron
sv: Kör schemalagda aktiviteter

en: count
sv: räkna

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Bundles
sv: Paket

en: Drupal version
sv: Version av Drupal

en: Uses
sv: Använder

en: More info
sv: Mer information

en: Config
sv: Konfiguration

en: priority
sv: prioritet

en: Finished with an error.
sv: Färdig med ett fel.

en: Execute PHP Code
sv: Kör PHP-kod

en: Theme registry
sv: Temaregister

en: Devel settings
sv: Inställningar för Devel

en: form
sv: formulär

en: No results
sv: Inget resultat

en: Invalid input
sv: Ogiltig inmatning

en: No modules selected.
sv: Inga moduler valda.

en: No modules are available to uninstall.
sv: Inga moduler är tillgängliga för avinstallation.

en: access
sv: åtkomst

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Caller
sv: Anropare

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Libraries
sv: Bibliotek

en: display
sv: visa

en: Render
sv: Generera

en: Field types
sv: Fälttyper

en: View latest
sv: Visa senaste

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Routing
sv: Rutt

en: Query type
sv: Typ av databasfråga

en: Watch video
sv: Visa video

en: Header menu
sv: Sidhuvdmeny

en: Database settings
sv: Inställningar för databas

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Enter a part of the module name or description to filter by.
sv: Ange en del av modulnamnet eller beskrivning att filtrera på.

en: Toolbar items
sv: Objekt på verktygsrad

en: menus
sv: menyer

en: Enter module name
sv: Ange modulnamn

en: Route name
sv: Namn på rutt

en: Route Name
sv: Ruttnamn

en: Toolbar item
sv: Verktygsfältsknapp

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
sv: %type: @message i %function (rad %line av %file).

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Config editor
sv: Konfigurera redigerare
