Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha2) - en to th translation catalogue (80 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: title
th: ชื่อ

en: value
th: ค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: content
th: เนื้อหา

en: Closed
th: ปิด

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Action
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Homepage
th: หน้าหลัก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Variable
th: ตัวแปร

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Open
th: เปิด

en: Time
th: เวลา

en: Views
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Modules
th: โมดูล

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: path
th: ตำแหน่งพาธ

en: ID
th: ไอดี

en: type
th: ชนิด

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Not found
th: ไม่พบ

en: Host
th: โฮสต์

en: Header
th: ส่วนหัว

en: To
th: ถึง

en: Count
th: จำนวน

en: State
th: รัฐ

en: Now
th: เดี๋ยวนี้

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: External
th: ภายนอก

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Clear cache
th: ล้างแคช

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Front page
th: หน้าแรก

en: Limit
th: จำกัด

en: Info
th: ข้อมูล

en: Video
th: วีดีโอ

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: Enter username
th: กรุณาใส่ชื่อผู้ใช้งาน

en: Themes
th: แบบเว็บไซต์

en: Blocks
th: บล็อค

en: Service
th: บริการ

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Available
th: อนุญาตให้สอบเมื่อ

en: 1 user | @count users
th[0]: ผู้ใช้ 1 คน
th[1]: ผู้ใช้ @count คน

en: Alias
th: นามแฝง

en: Data
th: ข้อมูล

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Run cron
th: เรียก Cron ทำงาน

en: Uses
th: ใช้

en: form
th: ฟอร์ม

en: No modules selected.
th: ไม่ได้เลือกโมดูล

en: No modules are available to uninstall.
th: ไม่มีโมดูลที่สามารถลบได้

en: All content
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Enter a part of the module name or description to filter by.
th: ป้อนส่วนหนึ่งของชื่อโมดูลหรือรายละเอียดในการกรองโดย

en: Toolbar items
th: แถบรายการเครื่องมือ

en: Enter module name
th: ป้อนชื่อโมดูล

en: Route name
th: ชื่อเส้นทาง
