reCAPTCHA (8.x-3.3) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Size
pt: Tamanho

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Audio
pt: Áudio

en: Theme
pt: Tema

en: Widget settings
pt: Configurações do widget

en: Configuration
pt: Configurações

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Spam control
pt: Controle de spam

en: Defines which theme to use for reCAPTCHA.
pt: Defina qual tema o reCAPTCHA deverá usar.

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Site key
pt: Chave do site

en: Compact
pt: Compacto

en: Dark
pt: Escuro

en: Image (default)
pt: Imagem (padrão)

en: Local domain name validation
pt: Validação de nome de domínio local
