Recently Read (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: List
ru: Список

en: Enabled
ru: Включено

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Reset
ru: Сбросить

en: Types
ru: Типы

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Node
ru: Материал

en: Block
ru: Блок

en: Never
ru: Никогда

en: Session ID
ru: ID сессии

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Other
ru: Другое

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Track
ru: Активность

en: Apply
ru: Применить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Bundles
ru: Наборы

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Recently read content
ru: Последние прочитанные материалы

en: Tracks the history of recently read content by each user.
ru: Отслеживает историю последних прочитанных материалов для каждого пользователя.

en: Recently read
ru: Последние просмотренные

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.
