Recently Read (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: List
hi: सूची

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Types
hi: प्रकार

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Other
hi: अन्य

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Track
hi: पथ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Bundles
hi: बंडल

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
