Recently Read (8.x-1.1) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: List
oc: Listar

en: Enabled
oc: Activat

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Types
oc: Tipes

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Block
oc: Blòt

en: Never
oc: Pas jamai

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Other
oc: Autre

en: Sort by
oc: Triar per

en: Track
oc: Seguiment

en: Apply
oc: Aplicar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Bundles
oc: Paquets

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Master
oc: Maître
