Recently Read (8.x-1.4) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: List
de: Liste

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Types
de: Typen

en: Label
de: Beschriftung

en: Created
de: Erstellt

en: Never
de: Nie

en: Session ID
de: Session-ID

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Desc
de: Absteigend

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Other
de: Weitere

en: Sort by
de: Sortierung

en: Track
de: Beiträge

en: Apply
de: Anwenden

en: Machine name
de: Systemname

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundles
de: Subtypen

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Entity types
de: Entitätstypen

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The user scope
de: Der Datensatz für Benutzer.

en: The Entity ID.
de: Die Entitäts-ID.

en: The session ID associated with an anonymous user.
de: Die Sitzungs-ID, die einem nicht angemeldeten Benutzer zugeordnet ist.
