Recently Read (8.x-1.5) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: List
fr: Lister

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Block
fr: Bloc

en: Never
fr: Jamais

en: Session ID
fr: Identifiant de session

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Other
fr: Autre

en: Sort by
fr: Trier par

en: Track
fr: Suivi

en: Apply
fr: Appliquer

en: Machine name
fr: Nom système

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundles
fr: Types

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Master
fr: Principal

en: Entity types
fr: Types d'entités

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.
