Recipe (8.x-2.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: 1 hour | @count hours
bn[0]: 1 ঘন্টা
bn[1]: @count ঘন্টা

en: Last update
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Above
bn: উপরে
