Recipe (8.x-2.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (50 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Author
eu: Egilea

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Import
eu: Inportatu

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Default
eu: Lehenetsia

en: View
eu: Bista

en: Notes
eu: Oharrak

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Page
eu: Orria

en: 1 minute | @count minutes
eu[0]: minutu 1
eu[1]: @count minutu

en: 1 hour | @count hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: @count ordu

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: Desc
eu: Beheraka

en: Note
eu: Oharra

en: fields
eu: eremuak

en: Full name
eu: Izen osoa

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: Source
eu: Iturburua

en: author
eu: egilea

en: Changed
eu: Aldatuta

en: names
eu: izenak

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: Above
eu: Gainean

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: drop
eu: jaregin

en: Abbreviation
eu: Laburdura

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Asc
eu: Goraka

en: Label display
eu: Etiketa ikusi
