Recipe (8.x-2.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (77 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Author
cs: Autor

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Quantity
cs: Množství

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: - None -
cs: - Nic -

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Description field
cs: Pole s popisem

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Display
cs: Zobrazit

en: Notes
cs: Poznámky

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: 1 minute | @count minutes
cs[0]: 1 minuta
cs[1]: @count minuty
cs[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: Fields
cs: Pole

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Desc
cs: Sestupně

en: fields
cs: pole

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Full name
cs: Celé jméno

en: Hidden
cs: Skryté

en: author
cs: autor

en: Unit
cs: Jednotka

en: Changed
cs: Změněno

en: names
cs: jména

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: Recipe
cs: Recept

en: Preparation time
cs: Čas na přípravu

en: Ingredients
cs: Suroviny

en: Recipes
cs: Recepty

en: Above
cs: Nad

en: Description:
cs: Popis:

en: Attach to
cs: Přiložit k

en: Offset
cs: Posun

en: Node language
cs: Jazyk uzlu

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Displays
cs: Zobrazení

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Multiple displays
cs: Více zobrazení

en: - All -
cs: - Vše -

en: Notes:
cs: Poznámky:

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Hide empty fields
cs: Skrýt prázdná pole

en: Search page
cs: Vyhledávací stránka

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: full posts
cs: plný obsah

en: Cooking time
cs: Čas vaření

en: packages
cs: balíčky

en: Label display
cs: Zobrazení popisku

en: Appears in: @bundles.
cs: Objevuje se v: @bundles.

en: Hide empty
cs: Skrýt prázdné

en: Type of item to reference
cs: Typ položky pro referenci

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: @label referenced from @field_name
cs: @label odkazovaný z @field_name

en: Visually Hidden
cs: Skrytý vizuálně

en: @entity using @field_name
cs: @entity používající @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
cs: Propojí každou entitu @entity, která má nastavené pole @field_name na @label.
