Recipe (8.x-2.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (66 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Delete
gl: Borrar

en: Author
gl: Autor/a

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Quantity
gl: Cantidade

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Description field
gl: Campo descripción

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Default
gl: Predeterminado

en: View
gl: Ver

en: Display
gl: Visualización

en: Notes
gl: Notas

en: Updated
gl: Actualizado

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Page
gl: Páxina

en: 1 minute | @count minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: @count minutos

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: Inline
gl: En liña

en: Fields
gl: Campos

en: Last update
gl: Última actualización

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: fields
gl: campos

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Full name
gl: Nome completo

en: Hidden
gl: Oculto

en: author
gl: autor

en: Instructions
gl: Instruccións

en: Reference
gl: Referencia

en: Changed
gl: Cambiado

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Apply
gl: Aplicar

en: Above
gl: Enriba

en: Description:
gl: Descrición

en: Attach to
gl: Adxuntar a

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Title field
gl: Campo de título

en: Node language
gl: Lingua do nodo

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Displays
gl: Presentación

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Multiple displays
gl: Múltiples visualizacións

en: - All -
gl: - Todo -

en: Notes:
gl: Notas:

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Hide empty fields
gl: Ocultar os campos baleiros

en: full posts
gl: envíos completos

en: Appears in: @bundles.
gl: Aparece en @bundles.

en: Hide empty
gl: Ocultar baleiro

en: Type of item to reference
gl: Tipo de artigo a referenciar

en: Reference method
gl: Método de referencia
