Recipe (8.x-2.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (45 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Quantity
hr: Količina

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Description field
hr: Polje opisa

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Display
hr: Prikaz

en: Notes
hr: Bilješke

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: Inline
hr: U istom redu

en: Fields
hr: Polja

en: Last update
hr: Posljednje osvježenje

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Desc
hr: Silazno

en: fields
hr: polja

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Full name
hr: Puno ime

en: Hidden
hr: Skriveno

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Apply
hr: Primjeni

en: Above
hr: Iznad

en: Node language
hr: Jezik node-a

en: Abbreviation
hr: Skraćenica

en: Notes:
hr: Bilješke:

en: Asc
hr: Uzlazno
