Recipe (8.x-2.0-alpha2) - en to jv translation catalogue (38 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Author
jv: Penulis

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Default
jv: Gawan

en: View
jv: Tampilan

en: Display
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Page
jv: Kācā

en: 1 minute | @count minutes
jv[0]: 1 menit
jv[1]: @count menit

en: 1 hour | @count hours
jv[0]: Sejam
jv[1]: @count jam

en: Fields
jv: Field

en: Last update
jv: Update mutakhir

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Hidden
jv: Umpetan

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: Above
jv: Ndhuwur

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Notes:
jv: Cathetan:

en: Asc
jv: Urut Maju
