Recipe (8.x-2.0-beta1) - en to he translation catalogue (78 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Quantity
he: כמות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: - None -
he: - ללא -

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Description field
he: שדה תאור

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Display
he: תצוגה

en: Notes
he: הערות

en: Updated
he: עודכן

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: 1 minute | @count minutes
he[0]: דקה אחת
he[1]: @count דקות

en: 1 hour | @count hours
he[0]: שעה אחת
he[1]: @count שעות

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Fields
he: שדות

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Desc
he: יורד

en: Note
he: הערות

en: fields
he: שדות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full name
he: שם מלא

en: Hidden
he: מוסתר

en: author
he: מחבר/ת

en: Unit
he: יחידה

en: Instructions
he: הוראות הכנה

en: Reference
he: רפרנס

en: Changed
he: השתנה

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Apply
he: החל

en: Recipe
he: מתכון

en: Share your favorite recipes with your fellow cooks.
he: שתף את המתכונים האהובים עלייך עם חברים

en: Yield
he: כמות

en: Preparation time
he: זמן הכנה

en: Ingredients
he: מרכיבים

en: Recipes
he: מתכונים

en: Source field
he: שדה המקור

en: Above
he: מעל

en: Attach to
he: צרף ל

en: Offset
he: היסט

en: Node language
he: שפת פריט התוכן

en: Abbreviation
he: קיצור

en: Displays
he: תצוגות

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Multiple displays
he: ריבוי תצוגות

en: - All -
he: - הכל -

en: Notes:
he: הערות:

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Total time
he: סה"כ

en: Servings
he: מנות

en: Search page
he: דף חיפוש

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: full posts
he: תוכן מלא

en: Cooking time
he: זמן בישול

en: Appears in: @bundles.
he: מופיע ב: @bundles.

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Reference method
he: שיטת הפניה
