Recipe (8.x-2.0-beta1) - en to oc translation catalogue (59 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: Notes
oc: Nòtas

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Fields
oc: Camps

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: fields
oc: camps

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full name
oc: Nom complet

en: Hidden
oc: Amagat

en: author
oc: autor

en: Unit
oc: Unitat

en: Instructions
oc: Instruccions

en: Changed
oc: Modificat

en: names
oc: noms

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Apply
oc: Aplicar

en: Above
oc: En dessús

en: Description:
oc: Descripcion :

en: Attach to
oc: Estacar a

en: Offset
oc: Decalatge

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: Displays
oc: Afichatges

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Multiple displays
oc: Afichatges multiples

en: - All -
oc: - Tot -

en: Notes:
oc: Notes :

en: Hide empty fields
oc: Amagar los camps voids

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître

en: full posts
oc: publicacions completas

en: Appears in: @bundles.
oc: Apareis dins : @bundles.
