Recipe (8.x-2.0) - en to is translation catalogue (42 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Delete
is: Eyða

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Quantity
is: Magn

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Description field
is: Lýsingarsvæði

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Display
is: Sýna

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: 1 minute | @count minutes
is[0]: 1 mín.
is[1]: @count mín.

en: 1 hour | @count hours
is[0]: 1 klukkutími
is[1]: @count klukkutímar

en: Inline
is: Innfellt

en: Fields
is: Svæði

en: Last update
is: Síðast uppfært

en: fields
is: svæði

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Full name
is: Fullt nafn

en: Hidden
is: Falið

en: author
is: höfundur

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Apply
is: Virkja

en: Attach to
is: Hengja við

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Search page
is: Leitarsíða
