Recipe (8.x-2.1) - en to cy translation catalogue (39 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: - None -
cy: - Dim -

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Description field
cy: Maes disgrifiad

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Display
cy: Dangos

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Fields
cy: Meysydd

en: Last update
cy: Diweddariad diwethaf

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: fields
cy: meysydd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Full name
cy: Enw llawn

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: Apply
cy: Ceisio

en: Above
cy: Uwchben

en: Attach to
cy: Atodi at

en: Offset
cy: Ongli

en: Abbreviation
cy: Talfyriad

en: Displays
cy: Yn arddangos

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Multiple displays
cy: Arddangosiadau lluosog
