Recipe (8.x-2.1) - en to fi translation catalogue (73 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Quantity
fi: Määrä

en: unknown
fi: tuntematon

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Description field
fi: Kuvauskenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: Display
fi: Näyttö

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: 1 minute | @count minutes
fi[0]: 1 minuutti
fi[1]: @count minuuttia

en: 1 hour | @count hours
fi[0]: 1 tunti
fi[1]: @count tuntia

en: Inline
fi: Avoin

en: Fields
fi: Kentät

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Note
fi: Huomaa

en: fields
fi: kentät

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Source
fi: Lähde

en: author
fi: kirjoittaja

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Reference
fi: Viittaus

en: Changed
fi: Muuttunut

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Apply
fi: Käytä

en: Recipe
fi: Resepti

en: Ingredients
fi: Ainesosat

en: Recipes
fi: Reseptit

en: Source field
fi: Lähdekenttä

en: Above
fi: Yläpuolella

en: Attach to
fi: Liitä kohteeseen

en: Title field
fi: Otsikkokenttä

en: Node language
fi: Solmun kieli

en: Abbreviation
fi: Lyhennetty muoto

en: Displays
fi: Näytöt

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Multiple displays
fi: Useita näyttöjä

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Hide empty fields
fi: Piilota tyhjät kentät

en: Search page
fi: Hakusivu

en: Master
fi: Isäntä

en: full posts
fi: kokonaiset artikkelit

en: Cooking time
fi: Valmistusaika

en: Label display
fi: Otsikon näyttö

en: Appears in: @bundles.
fi: Esiintyy: @bundles.

en: Hide empty
fi: Piiloita tyhjät

en: Type of item to reference
fi: Viitattavan kohteen tyyppi

en: Reference method
fi: Viittaustapa
