Recipe (8.x-2.1) - en to sv translation catalogue (84 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Quantity
sv: Antal

en: unknown
sv: okänd

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Description field
sv: Beskrivningsfält

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Display
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: 1 minute | @count minutes
sv[0]: 1 minut
sv[1]: @count minuter

en: 1 hour | @count hours
sv[0]: 1 timme
sv[1]: @count timmar

en: Inline
sv: Löpande

en: Fields
sv: Fält

en: Last update
sv: Senaste uppdatering

en: Plain text
sv: Ren text

en: Desc
sv: Fallande

en: fields
sv: fält

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full name
sv: Fullständigt namn

en: Hidden
sv: Dold

en: Source
sv: Källa

en: author
sv: författare

en: Unit
sv: Enhet

en: Instructions
sv: Instruktioner

en: Reference
sv: Referens

en: Changed
sv: Ändrad

en: names
sv: namn

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Apply
sv: Applicera

en: Recipe
sv: Recept

en: Preparation time
sv: Tillagningstid

en: Ingredients
sv: Ingredienser

en: Recipes
sv: Recept

en: Source field
sv: Källfält

en: Above
sv: Ovanför

en: Attach to
sv: Bifoga till

en: Offset
sv: Kompensera

en: Title field
sv: Titelfält

en: Node language
sv: Nodens språk

en: Abbreviation
sv: Förkortning

en: Displays
sv: Visningar

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Multiple displays
sv: Flera visningar

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Hide empty fields
sv: Dölj tomma fält

en: liters
sv: liter

en: grams
sv: gram

en: kilograms
sv: kilogram

en: Convert to lowercase
sv: Konvertera till gemener

en: Search page
sv: Söksida

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: full posts
sv: fullständiga inlägg

en: Cooking time
sv: Tillagningstid

en: milliliters
sv: milliliter

en: Label display
sv: Visningsetikett

en: Appears in: @bundles.
sv: Förekommer i: @bundles.

en: Hide empty
sv: Dölj tomma

en: Type of item to reference
sv: Typ av objekt att referera

en: Reference method
sv: Metod för referens

en: Visually Hidden
sv: Visuellt dold

en: @entity using @field_name
sv: @entity använder @field_name
