Recipe (8.x-2.2) - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Description field
fa: میدان توضیحات

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Display
fa: نمایش

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Inline
fa: درون خطی

en: Fields
fa: میدانها

en: Last update
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: ,
fa: ،

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Desc
fa: نزولی

en: fields
fa: میدانها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Hidden
fa: پنهان

en: Source
fa: منبع

en: author
fa: نویسنده

en: Reference
fa: ارجاع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Apply
fa: تایید

en: Above
fa: بالا

en: Attach to
fa: پیوست به

en: Offset
fa: جابجایی

en: Title field
fa: عنوان حوزه

en: Abbreviation
fa: تلخیص

en: Displays
fa: نمایش ها

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Appears in: @bundles.
fa: نمایش در @bundles.

en: Type of item to reference
fa: نوع عنصر برای مرجع شدن

en: Reference method
fa: روش ارجاع
