Annotation with Recogito (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: None
de: Keine

en: Text Color
de: Schriftfarbe

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Date Created
de: Erstellungsdatum

en: Purpose
de: Zweck

en: Double
de: Doppelt

en: Node Reference
de: Beitragsreferenz

en: Dotted
de: Gepunktet

en: Dashed
de: Gestrichelt

en: Groove
de: 3D-Effekt

en: Ridge
de: 3D-Effekt

en: Outset
de: 3D-Effekt

en: Annotate
de: Anmerken

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Creator
de: Urheber

en: Annotation
de: Anmerkung

en: Last Modified
de: Zuletzt geändert

en: Custom Style
de: Benutzerdefinierter Stil

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Image Source
de: Bildquelle
