Annotation with Recogito (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: None
uk: Немає

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Custom
uk: Власний

en: Date Created
uk: Дата створення

en: Purpose
uk: Мета

en: Double
uk: Подвійний

en: Node Reference
uk: Посилання на матеріал

en: Dotted
uk: Пунктир

en: Dashed
uk: Штрих

en: Solid
uk: Суцільне

en: Groove
uk: Виступ

en: Ridge
uk: Гребінь

en: Inset
uk: Вставка

en: Outset
uk: Накладка

en: Annotate
uk: Анотувати

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Creator
uk: Автор

en: Annotation
uk: Анотація

en: Last Modified
uk: Час останньої зміни

en: Paragraphs
uk: Абзаци
