Recurly (5.0.1) - en to de translation catalogue (79 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Username
de: Benutzername

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Default currency
de: Standardwährung

en: Quantity
de: Anzahl

en: Date
de: Datum

en: None
de: Keine

en: Number
de: Zahl

en: Country
de: Land

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: edit
de: Bearbeiten

en: Update
de: Aktualisieren

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Total
de: Gesamt

en: Email
de: E-Mail

en: Year
de: Jahr

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: Selected
de: Ausgewählt

en: Card Number
de: Kartennummer

en: Start Date
de: Startdatum

en: Month
de: Monat

en: Price
de: Preis

en: Account not found
de: Konto nicht vorhanden

en: Amount
de: Betrag

en: State
de: Status

en: Invoices
de: Rechnungen

en: Payments
de: Zahlungen

en: Company
de: Firma

en: Public Key
de: Öffentlicher Schlüssel

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Expiration Date
de: Ablaufdatum

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Full
de: Vollständig

en: Paid
de: Bezahlt

en: Account status
de: Benutzerkontenstatus

en: Zip code
de: Postleitzahl

en: Immediately
de: Sofort

en: Address Line 1
de: Adresszeile 1

en: Address Line 2
de: Adresszeile 2

en: Subtotal
de: Zwischensumme

en: Purchase
de: Kaufen

en: Select
de: Auswählen

en: Payment Information
de: Zahlungsinformation

en: Subscription
de: Abonnement

en: Subdomain
de: Subdomäne

en: Postal Code
de: Postleitzahl

en: Plan
de: Planung

en: Services
de: Dienste

en: List subscriptions
de: AbonnentInnen auflisten

en: Sign up
de: Registrieren

en: Signup
de: Registrieren

en: VAT Number
de: Steuernummer

en: Subtotal:
de: Zwischensumme:

en: CVV
de: Kartenprüfnummer

en: Expiration Month
de: Ablaufmonat

en: Expiration Year
de: Ablaufjahr

en: Warning message
de: Warnmeldung

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Coupon code
de: Gutscheincode

en: Entity Types
de: Entitätstypen

en: Your subscription has been updated.
de: Ihr Abonnement wurde aktualisiert.

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: Address line 1
de: Adresszeile 1

en: Address line 2
de: Adresszeile 2

en: Coupon Code
de: Gutscheincode

en: Reactivate
de: Reaktivieren

en: Default account settings
de: Standard Kontoeinstellungen

en: Change plan
de: Paket ändern

en: Refund amount
de: Betrag erstetten

en: Update billing information
de: Zahlungsinformationen aktualisieren

en: View PDF
de: PDF anzeigen

en: You already have an active coupon, are you sure you want to replace it?
de: Es wird bereits ein aktiver Gutschein angerechnet. Möchten Sie diesen wirklich ersetzen?
