Recurring Events (2.0.0-rc1) - en to bn translation catalogue (45 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Daily
bn: দৈনিক

en: Weekly
bn: সাপ্তাহিক

en: None
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Show
bn: দেখাও

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Hide
bn: লুকাও

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Add @type
bn: @type যোগ কর

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।
