Recurring Events (2.0.0-rc14) - en to hr translation catalogue (88 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Register
hr: Registriraj se

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Subject
hr: Naziv

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Priority
hr: Prioritet

en: On
hr: Uključi

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: view
hr: prikaz

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: None
hr: Nema

en: Depth
hr: Dubina

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Summary
hr: Sažetak

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: 1 hour
hr: 1 sat

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Email
hr: E-pošta

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Contact
hr: Kontakt

en: Created
hr: Stvoreno

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Published
hr: Objavljeno

en: Location
hr: Lokacija

en: Revisions
hr: Revizije

en: Overridden
hr: Premošteno

en: N/A
hr: N/D

en: Authored by
hr: Autor

en: Start Date
hr: Od datuma

en: End Date
hr: Do datuma

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Desc
hr: Silazno

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Duration
hr: Trajanje

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Show
hr: Prikaži

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Apply
hr: Primjeni

en: 30 minutes
hr: 30 minuta

en: Hide
hr: Sakrij

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Add @type
hr: Dodaj @type

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: No link
hr: Nema poveznice.

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije

en: Event Date
hr: Datum događanja

en: Asc
hr: Uzlazno
