Recurring Events (2.0.0-rc15) - en to fa translation catalogue (119 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Priority
fa: اولویت

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: None
fa: هیچ

en: Depth
fa: عمق

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: 1 hour
fa: ۱ ساعت

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Contact
fa: تماس

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Separator
fa: جداکننده

en: hours
fa: ساعت‌

en: days
fa: روزها

en: Off
fa: خاموش

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Overridden
fa: رونویسی

en: N/A
fa: هیچ

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: 1 year
fa: یک سال

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Events
fa: رویدادها

en: End
fa: پایان

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Now
fa: اکنون

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Last
fa: آخرین

en: Clone
fa: تکرار

en: Duration
fa: مدت

en: Pending
fa: معلق

en: minutes
fa: دقیقه

en: Show
fa: نمایش

en: First
fa: اولین

en: Second
fa: ثانیه

en: Revert
fa: بازگشت

en: Email Subject
fa: عنوان نامه الکترونیکی

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Complete
fa: کامل

en: Event Name
fa: نام رویداد

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Language code
fa: کد زبان

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Data
fa: داده

en: No name
fa: بدون نام

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: Minute(s)
fa: دقیقه (ها)

en: Hour(s)
fa: ساعت (ها)

en: No link
fa: بدون پیوند

en: Bundle
fa: بسته

en: Is one of
fa: یکی از

en: Custom URL
fa: آدرس URL سفارشی

en: And
fa: و

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش بازبینی

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fa: تاریخ در قالب CCYYMMDD

en: Date in the form of YYYYMM.
fa: تاریخ به این شکل وارد شود YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fa: تاریخ به این شکل وارد شود YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fa: تاریخ به این شکل وارد شود MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fa: تاریخ به این شکل وارد شد DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fa: تاریخ به این شکل وارد شود WW (01 - 53).
