Recurring Events (2.0.0-rc16) - en to kn translation catalogue (99 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Email Address
kn: ಇಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Now
kn: ಈಗ

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: Second
kn: ಸೆಕೆಂಡು

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: 30 minutes
kn: ೩೦ ನಿಮಿಷಗಳು

en: 2 hours
kn: ೨ ಗಂಟೆಗಳು

en: weeks
kn: ವಾರಗಳು

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: No name
kn: ಹೆಸರಿಲ್ಲದ

en: Emails
kn: ಇಮೇಲ್‍ಗಳು

en: Properties
kn: ಗುಣಗಳು
