Recurring Events (2.0.0-rc3) - en to fi translation catalogue (141 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: None
fi: Ei mitään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Time
fi: Aika

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: Separator
fi: Erotin

en: All
fi: Kaikki

en: hours
fi: tunnit

en: days
fi: päivät

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Custom
fi: Oma

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Published
fi: Julkaistu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Phone
fi: Puhelin

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Now
fi: Nyt

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: months
fi: kuukausia

en: Last
fi: Viimeinen

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Duration
fi: Kesto

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Pending
fi: Odottaa

en: seconds
fi: sekuntia

en: minutes
fi: minuutti / minuutit

en: Show
fi: Näytä

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Second
fi: Sekunti

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Days
fi: Päivät

en: Email Subject
fi: Sähköpostin otsikko

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Complete
fi: Valmis

en: Apply
fi: Käytä

en: Day of Month
fi: Kuukaudenpäivä

en: Third
fi: Kolmas

en: Fourth
fi: Neljäs

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Hide
fi: Piilossa

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: event
fi: tapahtuma

en: Delete relation
fi: Hylkää suhde

en: Minute(s)
fi: Minuutti

en: Hour(s)
fi: Tunti(a)

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Instances
fi: Instanssit

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: Bundle
fi: Paketti

en: exposed
fi: näytetty

en: And
fi: Ja

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Add event
fi: Lisää tapahtuma

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Revision log message
fi: Version viesti

en: Event Date
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Master
fi: Isäntä

en: Instance
fi: Instanssi

en: Link to the referenced entity
fi: Linkitä viitattuun entiteettiin

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fi: Päivämäärä muodossa CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
fi: Päivämäärä muodossa YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fi: Päivämäärä muodossa YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fi: Päivämäärä muodossa MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fi: Päivämäärä muodossa DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fi: Päivämäärä muodossa WW (01 - 53).

en: grouped
fi: ryhmitetty

en: Briefly describe the changes you have made.
fi: Kuvaa lyhyesti tekemäsi muutokset.

en: The time that the current revision was created.
fi: Ajankohta jolloin nykyistä versiota muokattiin.

en: The user ID of the author of the current revision.
fi: Tämänhetkisen version kirjoittajan ID.

en: Last saved
fi: Viimeksi tallennettu

en: Not saved yet
fi: Ei vielä tallennettu

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Revision create time
fi: Version luontiaika

en: Default revision
fi: Oletusversio
