Recurring Events (2.0.0-rc9) - en to cs translation catalogue (144 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Priority
cs: Priorita

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: view
cs: zobrazit

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: None
cs: Žádné

en: Depth
cs: Hloubka

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Email
cs: E-mail

en: Email Address
cs: E-mailová adresa

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Separator
cs: Oddělovač

en: All
cs: Vše

en: hours
cs: hodiny

en: days
cs: dny

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Custom
cs: Vlastní

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Location
cs: Místo

en: Revisions
cs: Revize

en: Overridden
cs: Překryto

en: Authored by
cs: Autor

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: End Date
cs: Datum konce

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Phone
cs: Telefon

en: Desc
cs: Sestupně

en: Events
cs: Události

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Now
cs: Nyní

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Last
cs: Poslední

en: Clone
cs: Klonovat

en: Duration
cs: Trvání

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: seconds
cs: sekund

en: minutes
cs: minuty

en: Show
cs: Ukázat

en: First
cs: První

en: Second
cs: Sekunda

en: Revert
cs: Vrátit

en: Days
cs: Dnů

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: End Time
cs: Čas ukončení

en: Changed
cs: Změněno

en: Not published
cs: Skryto

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Complete
cs: Dokončit

en: Apply
cs: Použít

en: Day of Month
cs: Den v měsíci

en: weeks
cs: týdny

en: Hide
cs: Skrýt

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: No name
cs: Beze jména

en: Emails
cs: Emaily

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: Minute(s)
cs: Minuta(y)

en: Hour(s)
cs: Hodina(y)

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Is one of
cs: Jeden z

en: Custom URL
cs: Vlastní URL

en: exposed
cs: vystavený

en: And
cs: A

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).

en: grouped
cs: seskupeno

en: Revision user
cs: Autor revize

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: Last saved
cs: Naposledy uloženo

en: Not saved yet
cs: Zatím neuloženo

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
cs: Opravdu chcete smazat překlad @language pro @entity-type %label?

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Revision create time
cs: Čas vytvoření revize

en: Default revision
cs: Výchozí revize
