Recurring Events (2.0.0) - en to eu translation catalogue (93 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Status
eu: Egoera

en: Register
eu: Erregistratu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: None
eu: Bat ere ez

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Summary
eu: Laburpena

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Time
eu: Ordua

en: View
eu: Bista

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: 1 hour
eu: Ordu bat

en: ID
eu: IDa

en: Email
eu: Eposta

en: Email Address
eu: Helbide elektronikoa

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Created
eu: Sortua

en: Separator
eu: Bereizlea

en: days
eu: egunak

en: Published
eu: Argitaratua

en: Location
eu: Kokalekua

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: End Date
eu: Bukaera data

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Events
eu: Gertaerak

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Mai

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Now
eu: Orain

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Last
eu: Azkena

en: Clone
eu: Klonatu

en: Duration
eu: Iraupena

en: Show
eu: Erakutsi

en: First
eu: Lehena

en: Second
eu: Segundu

en: Days
eu: Egunak

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Complete
eu: Eginda

en: 30 minutes
eu: 30 minutu

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Data
eu: Datu

en: No name
eu: Izenik ez

en: Add @type
eu: Gehitu @type

en: event
eu: gertaera

en: No link
eu: Loturarik ez

en: exposed
eu: agerian jarri

en: And
eu: Eta

en: Last saved
eu: Azkenekoz gordea
