Recurring Events (2.0.1) - en to mr translation catalogue (75 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: None
mr: काहीच नाही

en: Depth
mr: खोल

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: 1 hour
mr: एक तास

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Off
mr: बंद

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Location
mr: स्थळ

en: Authored by
mr: लेखक

en: 1 year
mr: १ वर्ष

en: 2 years
mr: २ वर्षे

en: 3 years
mr: ३ वर्षे

en: 4 years
mr: ४ वर्षे

en: 5 years
mr: ५ वर्षे

en: 6 years
mr: ६ वर्षे

en: 7 years
mr: ७ वर्षे

en: 8 years
mr: ८ वर्षे

en: 9 years
mr: ९ वर्षे

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: months
mr: महिने

en: Days
mr: दिवस

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Bundle
mr: बंडल

en: And
mr: आणि
