Recurring Events (2.0.1) - en to is translation catalogue (99 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Register
is: Nýskráning

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Priority
is: Forgangur

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: None
is: Engin

en: Depth
is: Dýpt

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Updated
is: Uppfært

en: 1 hour
is: 1 klst

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Email Address
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Contact
is: Tengiliður

en: Email Message
is: Tölvupóst skilaboð

en: Created
is: Stofnað

en: Separator
is: Skilja

en: hours
is: klukkutímar

en: days
is: dagar

en: Off
is: Af

en: Published
is: Birt

en: Location
is: Staðsetning

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Overridden
is: Yfirritað

en: N/A
is: Á ekki við

en: Authored by
is: Höfundur

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Events
is: Viðburðir

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: January
is: janúar

en: February
is: febrúar

en: March
is: mars

en: April
is: apríl

en: May
is: maí

en: June
is: júní

en: July
is: júlí

en: August
is: ágúst

en: September
is: september

en: October
is: október

en: November
is: nóvember

en: December
is: desember

en: Now
is: Núna

en: Start date
is: Hefst þann:

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Last
is: Síðasta

en: Clone
is: Klóna

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: seconds
is: sekúndur

en: Show
is: Sýna

en: First
is: Fyrsta

en: Second
is: Sekúnda

en: Revision
is: Útgáfa

en: Not published
is: Ekki birt

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Complete
is: Lokið

en: Day of Month
is: Dagur mánaðar

en: Third
is: Þriðja

en: Fourth
is: Fjórða

en: Hide
is: Fela

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: No name
is: Ekkert nafn

en: Emails
is: Netföng

en: Add @type
is: Bæta við @type

en: event
is: viðburður

en: No link
is: Enginn tengill

en: Is one of
is: Er eitt af

en: And
is: Og

en: Last saved
is: Síðast vistað
