Async Recurring Tasks (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: yes
de: Ja

en: Description
de: Beschreibung

en: Label
de: Beschriftung

en: no
de: Nein

en: Start
de: Beginn

en: Stop
de: Stopp

en: Interval
de: Intervall

en: Debug
de: Debuggen

en: Started
de: Startzeit

en: Command
de: Befehl

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: idle
de: untätig
