Red Theme (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Red
pt: Vermelho

en: Featured
pt: Destacado

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Footer first column
pt: Primeira coluna do rodapé

en: Footer second column
pt: Segunda coluna do rodapé

en: Footer third column
pt: Terceira coluna do rodapé

en: Footer fourth column
pt: Quarta coluna do rodapé

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Triptych first
pt: Tríptico inicial

en: Triptych middle
pt: Tríptico no meio

en: Triptych last
pt: Tríptico no fim

en: Submitted by !author_name on !date
pt: Enviado por !author_name em !date
