RedACTO (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Body
ja: 本文

en: Tags
ja: タグ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Background
ja: 背景

en: Picture
ja: 写真

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Comment
ja: コメント

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Close
ja: 閉じる

en: Your message has been sent.
ja: メッセージは送信されました

en: Anonymous user
ja: 匿名ユーザー

en: Copyright
ja: 著作権

en: Administrator
ja: 管理者

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Your virtual face or picture.
ja: あなたの仮想の顔、あるいは写真。

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ja: 記事をトピックなどに合わせてグループ化するにはタグを使用してください

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Default comments
ja: デフォルトのコメント

en: Allows commenting on content
ja: コンテンツへのコメントを許可

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: Basic block
ja: 基本ブロック

en: A basic block contains a title and a body.
ja: 基本ブロックはタイトルと本文を持ちます。

en: Website feedback
ja: ウェブサイトフィードバック

en: Basic HTML
ja: ベーシック HTML

en: Restricted HTML
ja: 制限付き HTML

en: Site section links
ja: サイトセクションのリンク
