RedACTO (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Tags
nl: Labels

en: Background
nl: Achtergrond

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Comment
nl: Reactie

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Close
nl: Sluiten

en: Your message has been sent.
nl: Uw bericht is verzonden.

en: Anonymous user
nl: Anonieme gebruiker

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Your virtual face or picture.
nl: Uw foto of afbeelding.

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nl: Gebruik tags om artikelen over vergelijkbare onderwerpen in categorieën te groeperen.

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: About us
nl: Over ons

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Default comments
nl: Standaardreacties

en: Allows commenting on content
nl: Staat het reageren op de inhoud toe

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: Basic block
nl: Standaardblok

en: A basic block contains a title and a body.
nl: Een standaardblok bevat een titel en een berichttekst.

en: Website feedback
nl: Website-feedback

en: Basic HTML
nl: Eenvoudige HTML

en: Restricted HTML
nl: Beperkte HTML

en: Site section links
nl: Sectielinks van de site
