RedACTO (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Body
pl: Treść

en: Tags
pl: Tagi

en: Help
pl: Pomoc

en: Background
pl: Tło

en: Picture
pl: Obraz

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Comment
pl: Komentarz

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Close
pl: Zamknij

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: About us
pl: O nas

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Default comments
pl: Domyśle komentarze

en: Allows commenting on content
pl: Pozwala komentować zawartość

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Website feedback
pl: Informacja zwrotna na temat strony.

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony
