RedACTO (8.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Body
fi: Sisältö

en: Tags
fi: Tagit

en: Help
fi: Ohje

en: Background
fi: Tausta

en: Picture
fi: Kuva

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Comment
fi: Kommentti

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Close
fi: Sulje

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: About us
fi: Tietoa meistä

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit
