RedACTO (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Tags
ro: Etichete

en: Help
ro: Ajutor

en: Background
ro: Fundal

en: Picture
ro: Imagine

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Comment
ro: Comentariu

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Close
ro: Închideți

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Default comments
ro: Comentarii implicite

en: Allows commenting on content
ro: Permite adăugarea de comentarii la conținut

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Website feedback
ro: Feedback-ul site-ului

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: Site section links
ro: Legături către secțiuni site
