RedHen CRM (8.x-1.0-rc10) - en to th translation catalogue (28 entries)

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Email
th: อีเมล

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: General
th: ทั่วไป

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Contact Name
th: ชื่อผู้ติดต่อ

en: contact
th: ติดต่อ
