RedHen CRM (8.x-1.0-rc12) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Notes
oc: Nòtas

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Contact
oc: Contacte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Create
oc: Crear

en: Active
oc: Actiu

en: Page
oc: Pagina

en: Contains
oc: Conten

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Role
oc: Ròtle

en: Operation
oc: Operacion

en: First Name
oc: Prenom

en: Last Name
oc: Nom d'Ostal

en: Sort by
oc: Triar per

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Any
oc: Qual que siá

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Organizations
oc: Organisations

en: Starts with
oc: Commence per

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
