RedHen CRM (8.x-1.0-rc13) - en to fi translation catalogue (59 entries)

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Update
fi: Päivitys

en: View
fi: Näytä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Active
fi: Voimassa

en: Page
fi: Sivu

en: Contacts
fi: Yhteyshenkilöt

en: Contains
fi: Sisältää

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Role
fi: Rooli

en: Operation
fi: Toimenpide

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: User registration
fi: Käyttäjän rekisteröityminen

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Apply
fi: Käytä

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: About
fi: Tietoja

en: Number of results
fi: Hakutulosten määrä

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Bundles
fi: Paketit

en: Bundle
fi: Paketti

en: contact
fi: yhteydenotto

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Connections
fi: Yhteyksiä

en: Master
fi: Isäntä

en: Endpoints
fi: Päätepisteet

en: Memberships
fi: Jäsenyydet

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
fi: Valitse automaattiseen täydennykseen käytettävää automaattisen täydennyksen tapaa. Huomaa että <em>Sisältää</em> voi aiheuttaa suorituskykyongelmia jos sivustollasi on tuhansia entiteettejä.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: Autocomplete matching: @match_operator
fi: Automaattinen täydennys @match_operator avulla

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
