RedHen CRM (8.x-1.0-rc2) - en to hr translation catalogue (35 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Update
hr: Osvježi

en: View
hr: Pregled

en: Notes
hr: Bilješke

en: Email
hr: E-pošta

en: Contact
hr: Kontakt

en: Created
hr: Stvoreno

en: Active
hr: Aktivno

en: Page
hr: Stranica

en: Contains
hr: Sadrži

en: Desc
hr: Silazno

en: General
hr: Općenito

en: Role
hr: Uloga

en: Last Name
hr: Prezime

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Apply
hr: Primjeni

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Any
hr: Bilo koji

en: About
hr: Opis

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: contact
hr: kontakt

en: Asc
hr: Uzlazno
