RedHen CRM (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (41 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: Notes
cs: Poznámky

en: Email
cs: E-mail

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Create
cs: Vytvořit

en: Active
cs: Aktivní

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: General
cs: Obecné

en: Operation
cs: Operace

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Changed
cs: Změněno

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Any
cs: Libovolný

en: About
cs: Popis

en: Number of results
cs: Počet výsledků

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: contact
cs: kontakt

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Connections
cs: Spojení

en: Master
cs: Nadřízené

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
