Redirect (8.x-1.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Language
sv: Språk

en: Reset
sv: Återställ

en: Settings
sv: Inställningar

en: Save
sv: Spara

en: Access
sv: Åtkomst

en: Path
sv: Sökväg

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: Add another
sv: Lägg till fler

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Filter
sv: Filtrera

en: Count
sv: Antal

en: Desc
sv: Fallande

en: Ignore
sv: Ignorera

en: Destination
sv: Mål

en: Redirect
sv: Omdirigera

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Source
sv: Källa

en: Deleted
sv: Borttaget

en: Query
sv: Databasfråga

en: Add redirect
sv: Lägg till omdirigering

en: Status Code
sv: Statuskod

en: URL redirects
sv: URL-omdirigeringar

en: Redirect users from one URL to another.
sv: Omdirigera användare från en URL till en annan.

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: Generate
sv: Generera

en: Uses
sv: Använder

en: All languages
sv: Alla språk

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Redirect status
sv: Omdirigeringsstatus

en: Configure behavior for URL redirects.
sv: Ställ in beteendet för URL-vidareskickningar.

en: Status code
sv: Statuskod

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
sv: Du kan hitta mer information om HTTP-omdirigeringsstatuskoder på <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: The redirect has been saved.
sv: Omdirigeringen har sparats.

en: Output machine name
sv: Mata ut maskinläsbart namn

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Last accessed
sv: Senaste åtkomst

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Add URL redirect from this page to another location
sv: Lägg till URL-omdirigering från den här sidan till en annan plats

en: Add URL redirect
sv: Lägg till URL-omdirigering

en: URL Redirects
sv: URL-omdirigeringar

en: The user ID of the node author.
sv: Användar-ID till nodens författare.

en: Add redirects
sv: Lägg till omdirigeringar

en: It is not allowed to create a redirect from the front page.
sv: Det är inte tillåtet att skapa en omdirigering från förstasidan.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
sv: Ange sidor genom att använda deras sökvägar. Ange en sökväg per rad. Tecknet '*' är ett jokertecken. Ett exempel på sökväg är %user-wildcard för varje användarsida. %front är startsidan.
