Redirect (8.x-1.7) - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Access
tr: Erişim

en: Path
tr: Yol

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Add another
tr: Başka ekle

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Count
tr: Sayaç

en: Desc
tr: Azalan

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Destination
tr: Hedef

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Source
tr: Kaynak

en: Query
tr: Sorgu

en: Add redirect
tr: Yönlendirme ekle

en: URL redirects
tr: URL yönlendirmeleri

en: Redirect users from one URL to another.
tr: Kullanıcılar için URL yönlendirmesi.

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Generate
tr: Oluştur

en: Uses
tr: Kullanım

en: All languages
tr: Tüm diller

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: The redirect has been saved.
tr: Yönlendirme kaydedildi.

en: No URL redirects available.
tr: URL yönlendirme yok.

en: Output machine name
tr: Çıktı makine adı

en: (formerly Global Redirect features)
tr: (daha önce Global Redirect özellikleri idi)

en: Last accessed
tr: Son erişim

en: Fix 404 pages
tr: 404 sayfalarını düzelt

en: Add redirects for 404 pages.
tr: 404 hata sayfaları için yönlendirme ekle

en: Fix 404 pages with URL redirects
tr: URL yönlendirmeli 404 sayfalarını düzelt

en: Hash
tr: Karma

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Add URL redirect from this page to another location
tr: Bu sayfadan başka bir konuma yönlendirme ekle

en: Original language
tr: Özgün dil

en: The URL %url is not valid.
tr: %url URL geçerli değil.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra tek bir yol girin. Yıldız '*' joker karakterdir. Örnek bir yol olarak, her kullanıcı sayfası için %user-wildcard yolu verilebilir. %front, ön sayfadır.
