Redirect Extensions (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Reset
ja: リセット

en: Save
ja: 保存

en: User
ja: ユーザー

en: Page
ja: ページ

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Custom
ja: カスタム

en: Desc
ja: 降順

en: Redirect
ja: リダイレクト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Apply
ja: 適用

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Just a timestamp field.
ja: タイムスタンプのフィールドです。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Redirect status
ja: リダイレクトステータス

en: Status code
ja: 状態コード

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
ja: リダイレクトコードに関する詳しい情報はこちらをご覧ください。<a href="@status-codes">@status-codes</a>

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: URL Redirects
ja: URLリダイレクト

en: Original language
ja: 元の言語

en: With selection
ja: 選択リスト付

en: There is no redirect yet.
ja: まだリダイレクトがありません。
