Redirect Extensions (8.x-1.6) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Export
nl: Exporteren

en: Save
nl: Opslaan

en: User
nl: Gebruiker

en: Page
nl: Pagina

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Custom
nl: Aangepast

en: Desc
nl: Aflopend

en: Redirect
nl: Doorverwijzen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: 301 Moved Permanently
nl: 301 Permanente omleiding

en: 307 Temporary Redirect
nl: 307 Tijdelijke omleiding

en: Apply
nl: Toepassen

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
nl: U probeert de pagina naar zichzelf om te leiden. Dit resulteert in een oneindige lus.

en: 300 Multiple Choices
nl: 300 Meerkeuzevragen

en: 302 Found
nl: 302 Gevonden

en: 303 See Other
nl: 303 Zie andere

en: 304 Not Modified
nl: 304 Niet gewijzigd

en: 305 Use Proxy
nl: 305 Gebruik proxy

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: About
nl: Over

en: Created Date
nl: Aanmaakdatum

en: Just a timestamp field.
nl: Een tijdstipveld.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Redirect status
nl: Omleidingsstatus

en: Status code
nl: Statuscode

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
nl: U kunt meer informatie over de status codes van HTTP omleidingen vinden bij <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: Asc
nl: Oplopend

en: URL Redirects
nl: URL-omleidingen

en: Created By
nl: Aangemaakt door

en: Original language
nl: Oorspronkelijke taal

en: With selection
nl: Met selectie

en: List of redirects
nl: Lijst van doorverwijzingen

en: There is no redirect yet.
nl: Er is nog geen omleiding.
