Redirect Extensions (8.x-1.9) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Cancel
da: Annullér

en: Reset
da: Gendan

en: Export
da: Eksportér

en: Save
da: Gem

en: User
da: Bruger

en: Page
da: Side

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Custom
da: Tilpasset

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: 301 Moved Permanently
da: 301 Flyttet permanent

en: 307 Temporary Redirect
da: 307 Midlertidig omdirigering

en: Apply
da: Udfør

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
da: Du prøver på at omdirigere en side til sig selv. Dette vil resultere i en uendelig løkke.

en: 300 Multiple Choices
da: 300 Flere valg

en: 302 Found
da: 302 Fundet

en: 303 See Other
da: 303 Se anden placering

en: 304 Not Modified
da: 304 Ikke ændret

en: 305 Use Proxy
da: 305 Brug proxy

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Created Date
da: Oprettelsesdato

en: Just a timestamp field.
da: Kun et tidsstempelfelt

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Redirect status
da: Omdirigeringsstatus

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
da: Du kan finde mere information om HTTP omdirigeringskoder på <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: ID of user who created the URL redirect.
da: ID på bruger som oprettede dette URL-redirect.

en: Asc
da: Stigende

en: Updated Date
da: Opdateringsdato

en: Created By
da: Oprettet af

en: Original language
da: Originalt sprog

en: With selection
da: Handling
